Wiedźmin Krew Elfów

Poznaj historię przeznaczenia i niespodzianki. Przeżyj przygody jednego z najbardziej oryginalnych bohaterów w historii literatury. “Krew Elfów” to kolejna, trzecia odsłona przygód Geralta z Rivii, Ciri i ich towarzyszy, którzy wspólnie kreują absolutnie niepodrabialne uniwersum. Bezsprzeczna klasyka literatury fantasy i jeden z najpopularniejszych polskich tytułów na wyciągnięcie ręki. Zanurz się w świat intryg, magii, miłości i nienawiści, a wszystko spięte klamrą niemal nieograniczonej wyobraźni autora, Andrzeja Sapkowskiego.

Dzieje Wiedźmina i Dziecka Niespodzianki

krew elfów (nie zwlekaj z zakupem – szybka wysyłka i tani asortyment)” to formalnie trzeci tom przygód łowcy i poskramiacza wszelkiej maści stworów, wiedźmina Geralta Z Rivii. Jest to jednocześnie pierwszy z pięciotomowej historii skupionej wokół dwóch głównych postaci, które są niejako przewodnikami czytelnika po pięknym, niezwykle złożonym, drobiazgowym i odpowiednio zniuansowanym świecie. Do Geralta dołącza bowiem Ciri, księżniczka upadłego królestwa Cintry, której losy nierozerwalnie związały się z losem siwowłosego pogromcy potworów jeszcze przed jej narodzinami. Opowiada o początkach ich relacji i powstawaniu wyjątkowej więzi, a także przymusowym i wcale nie ostatecznym rozstaniu, które daje czytelnikowi szansę na podążenie śladami obojga bohaterów i zanurzenia się w pełne niebezpieczeństw i znojów perypetie. 

Akcja powieści daje nam więc możliwość poznania zależności i splotów rządzących światem stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Przedstawia sylwetki królów, szpiegów, magów niesamowitych stworzeń będących jego nieodłączną częścią. To świat, w którym nic nie jest na pewno, a krew, pot i łzy to jedyny sposób, by wywalczyć sobie drogę do szczęścia.

O autorze

Andrzej Sapkowski (ur. 21.06.1941 r. w Łodzi) to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci związanych z polską literaturą. Jako jeden z dwóch najczęściej tłumaczonych autorów z naszego kraju wpisał się już na stałe w narodową historię. Twórca postaci Wiedźmina to z wykształcenia ekonomista, absolwent handlu zagranicznego na Uniwersytecie Łódzkim.