Krew Elfów – Pierwszy tom niezwykłej sagi!

Świat wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego podbił świat – z tym stwierdzeniem bardzo ciężko polemizować, zwłaszcza patrząc na fakt, że już nie tylko gry i książki przyciągają miliony fanów na całej Ziemi. Do akcji wkroczył też serial oraz szereg innych rozszerzeń, które mają na celu jeszcze bardziej wyjaśnić historię uniwersum Wiedźmina, takie jak komiksy, filmy animowane czy gry planszowe. Przed zaznajomieniem się z tym bogactwem, na który składa się praca setek osób, warto sprawdzić efekt prac głównie jednej osoby i wrócić do pierwowzoru – książek. “Krew elfów” jest pierwszą częścią “Sagi o Wiedźminie”, której prequelem są opowiadania.

Fabuła – najmocniejszy punkt powieści

“Krew Elfów” otwiera historię Geralta z Rivii i jego przedziwnego związku z dzieckiem niespodzianką, która została mu przyrzeczona w opowiadaniu “Kwestia Ceny” – małą Ciri, wokół której toczyć się będzie wszystkie pięć tomów. Fabuła pierwszego tomu opowiada głównie o budowaniu zaufania i relacji dziewczynki z jej opiekunem – tytułowym wiedźminem, czarodziejkami oraz innymi postaciami, które czytelnik spotyka na kartach powieści. 

Autor w prosty i bardzo przystępny sposób przedstawia problemy targające Kontynentem, który służy jako scena dla poczynań postaci. Czytelnik znajdzie tu zarówno zawiłe gry polityczne, jak i najprostsze motywy, którymi kierują się ludzie. Jest tu rasizm, przedstawiony w bardzo dosadnym, negatywnym świetle, jest śmierć i zniszczenie, ale i radość – wszystko to splata losy pełnokrwiście napisanych postaci, do których odbiorca bardzo łatwo się przywiązuje.

Dialogi – opus magnum autora

Wszystko to opatrzone jest genialnymi dialogami, do których Sapkowski ma fenomenalne ucho. Każda sentencja, czy to podniosła, czy idiotyczna jest stworzona w sposób, w którym łatwo się zakochać. Pan Andrzej nie stroni od przekleństw czy szyderstw, nawiązujących do rzeczywistego świata, ale używa tego jako urozmaicenia dla świetnie wykreowanych rozmów między postaciami. Zapadają one w pamięć na długo, a wydarzenia i ich opisy, potrafią zszokować i wywołać całą paletę emocji.